Nevsehirde cerrahi başarı

Nevşehir Devlet Hastanesine geçtiğimiz gün 16 yaşında ki G.Y isimli bayan hasta karın ağrısı, bulantı ve kusma şikayetleri ile çocuk acil kliniğine başvuru yaptı.
20 Ocak 2014 / 01:01

16 yaşındaki bayan hasta (G.Y.) karın ağrısı ve bulantı – kusma şikayetleriyle 16 Ocak 2014 tarihinde Nevşehir Devlet Hastanesi Çocuk Acil Kliniği’ne başvurdu. Daha önce aynı şikayetlerle 2 defa dış merkez acil servislerine başvurduğu öğrenilen ve herhangi bir hastalığı olmadığı söylenen hastayı Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ali Gürtuna değerlendirdi. Tüm laboratuar testleri normal olan hasta ilgili cerrah tarafından Akut Batın tanısıyla klinik gözlem amacıyla yatırıldı. Medikal tedavi sırasında muayene bulguları devam eden hastanın ameliyata alınmasına karar verildi.

         Yapılan operasyonda akut apandisit saptandı ve cerrahi müdahale yapıldı. Akabinde hastanın sağ overindeki kistin ruptüre olduğu (yumurtalığındaki kistin parçalandığı) gözlenmesi üzerine gerekli cerrahi işlem yapıldı. Bu iki hastalığın çocuklarda eş zamanlı olarak saptanabilmesinin dünya çapında nadir bir durum olduğunu ifade eden Op. Dr. Ali Gürtuna ameliyatın başarılı geçtiğini ve genel durumu iyi olan hastanın medikal tedavisi de tamamlandığında en kısa zamanda taburcu edileceğini bildirdi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s